Grande fabrika
Fabrikaya nasıl giderim ?

Deri Ürünlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Çanta Cüzdan Kemer Modası Her Sene Değişse De, Kumaş Ürünler Her Mağazada Boy Gösterse De Deri Ürünlerin Yeri Her Zaman İçin Ayrı. Ama Deri Genel Olarak Daha Dikkatli Kullanılması Gereken, Bakımı Zor Bir Malzeme. Erkenden Eskimeye Çok Müsait. Ama Elbette Bu Durum Deri Çantalara Olan Sevgimizi Azaltamaz! Bu Makalemizde Deri Ürünlerinize nasıl  Bakım yapmamız Gerektiğini anlatmaya çalıstık Sizleri Yazımızı Okumaya Davet Ediyoruz.

 • Deri çantayı silerken hafif nemli ve sabunlu bez ya da havlu ile siliniz. Küçük dairesel şekilde silinmesi gerekir.
 • Çantanızın içinde parfüm, aseton, kolonya, krem gibi alkol ve kimyasal maddeler taşıdığınızda çok daha dikkatli olmanız gerekir. Sonuçta hepsi kimyasal madde deriye çok zarar verebilir. Dökülmesi sonucunda derinin rengini değiştirip düzeltilemeyecek sorunlar doğurabilir.
 • Parfüm veya saç spreyi kullanacağınızda çantanın üzerine püskürtmeyin. Saç spreyi ve parfüm deride leke oluşturabilir.
 • Yaz aylarında çantayı taşıyacağınız zaman direk derinize temas edecekse krem, parfüm vs. olmamasına dikkat ediniz. Omuz veya kolunuzda bulunan krem, parfüm veya ter ve vücut yağları çantanızı etkileyecektir.
 • Deri çantanızı kullanmadığınız zamanlarda, çantanın formunu koruması için içini gazete, sünger ya da kağıtla doldurabilirsiniz. Böylece katlanma ve kırışmaların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca

mutlaka kuru ve serin bir yerde saklamaya çalışın. Rutubetli ortamlarda veya naylon poşetler içinde sakladığınız deri zamanla küflenebilir.

 • Deri çantanızın solmaması için her zaman güneş almayan bir yerde ve saklama kılıfında muhafaza ediniz. Deri doğal bir ürün olduğu için, hava alabilen kılıflar kullanmalısınız. Eğer saklama kılıfınız yoksa çanta satan yerlerden temin edebilirsiniz.
 • Gerçek deri çantaların rengini, parlaklığını ve elastikiyetini korumak için deriler için özel üretilmiş malzemeler ile  arada bakımını yapabilirseniz, deri çantanızın ömrü daha uzun olacak ve her zaman ilk günkü gibi görünecektir.
 • Deri çantanızı kesici, delici ve yanıcı aletlerden uzak tutmaya özen gösteriniz. Eğer deriniz hasar gördüyse mutlaka deri tamiratı yapan bir yere götürünüz, kendiniz düzeltmeye çalışmayınız.
 • Şık görünebilir ancak deri çantanızda kalıcı delikler açacak iğneli aksesuarlar ve broşlar kullanmamaya dikkat ediniz.
 • Deri doğası gereği su geçirir, ancak deriyi doğru kurutursanız yağmurdan ve kardan zarar görmezler. Islanmış deri çantalarınızı kalorifer, saç kurutma makinesi veya benzeri ısı kaynaklarından uzak tutmalısınız. Pamuklu kuru bir bezle sildikten sonra kendi hallerinde kurumaya bırakmalısınız.
 • Aynen cildimize yaptığı gibi güneş, derinin de kurumasına ve hassaslaşmasına neden olur. Hassaslaşan deri çatlamaya ve pullanmaya başlar. Bunun önüne geçmek için deri ürünlerinizi kesinlikle direkt güneş ışığı altında bırakmayın.
İHRACAT YAPTIĞIMIZ ÜLKELER